Časovkářský dvojboj Žabeň - Bohumín přinesl Cyklokramo 11 pódiových umístění a jednoho mistra

21.05.2024

Víkend se nesl ve znamení časovek. Napřed se v sobotu jela časovka v Žábni a den poté časovka v Bohumíně, která byla vypsaná jako mistrovská v rámci SPACu, což znamenalo, že byla i lépe bodovaná.

Velká cena Žabně

V sobotu 18.5.2024 se uskutečnila v Žabni časovka, která se jela na již tradiční trati. Takže 11,8 km lehce zvlněným terénem. Náš oddíl se dostavil opět v hojném počtu, tudíž naše žluté dresy bylY hodně vidět, a to nejen na trati, ale následně i na pódiu pro vítěze. Bohužel se nemohl zúčastnit Fana Toman, který v předchozích závodech byl pokaždé na bedně, protože přes týden chytil angínu a byl na práškách. V Žabni vládlo ideální cyklistické počasí. Startovalo se od žen, přes starší kategorie až k nejmladším, takže na závěr jeli naši žáci. Po předchozích vynechaných závodech kvůli nemoci (nějak nás to na začátku sezóny kosí) jsem se konečně mohl postavit na start i já. A k mému údivu jsem po nemoci zajel na téhle trati svůj nejlepší čas. Nicméně ten byl dosti vzdálen od vítěze. Jak už jsem psal loni, o časovkách není nic moc co zajímavého psát (pokud tedy člověk nedělá wattový rozbor jako Jarda). Takže spíše jak to dopadlo? Pro team Cyklokramo Suchdol nad Odrou to byl opět povedený závod, když jsme brali celkem 6 pódiových umístění:

1. místo kat. ŽA – Andrea Kučerová
2. místo kat. D – Stanislav Prokeš
3. místo kat. C – Petr Zatloukal
3. místo kat. E – Josef Mládenka
3. místo kat. F – Jiří Pekarčík
3. místo kat. ŽB – Marcela Pargačová

Do TOP 5 zajeli ještě na 4. místě v kat. B – Jaroslav Glogar a ve starších žácích bral Tom Melichar 4. místo a Vojta Kubínek 5. místo. Z pohledu bodování teamu "áčko" zaznamenalo 175 b a "béčko" 141 b.

Bohumínská časovka – mistrovství SPAC v časovce

V neděli 19.5.2024 se uskutečnila v Bohumíně mistrovská časovka SPACu. Na rozdíl od Žabně, kde byla trasa stejná jako poslední roky, tak pořadatelé z Bohumína museli kvůli nedodržení termínů stavebních prací na trati, trať změnit. Takže nakonec trať měřila 13,5 km a skládala se ze dvou totožných rovinatých okruhů. Trať částečně vedla po úzké cyklostezce, kde byl trochu problém s předjížděním pomalejších závodníků a tvořily ji i velmi ostré zatáčky, takže to byla trať i částečně technicky náročná. Předpověď počasí hlásila bouřky, ale nakonec se celý závod odjel za sucha, akorát závodníci, co startovali později, pocítili zesilující vítr. I v tomto závodě jsme zaznamenali několik pódiových umístění. A nejlépe dopadl Petr Zatloukal, který svou kategorii C s přehledem vyhrál (i když neměl časovkářský speciál) a stal se ve své kategorii mistrem SPACu. Navíc zajel třetí nejlepší čas napříč všemi věkovými kategoriemi. Gratulujeme! Kromě Petra zaznamenali i další naši závodníci několik pódiových umístění:

1. místo kat. C – Petr Zatloukal
2. místo kat. E – Josef Mládenka
2. místo kat. ŽB – Marcela Pargačová
3. místo kat. st. žáci – Tomáš Melichar

Do TOP 5 se ještě dostali na 4. místě Vojta Kubínek kat. st. žáci, na 5. místě Oldřich Míček kat. E a na 5. místě Jiří Pekarčík kat. F. Jelikož se jednalo o mistrovskou časovku, tak se udělovalo o 10 b více. Co se týče teamů, tak "áčko" bralo 200 b a "béčko" 176 b.

Z celkového pohledu to byl pro Cyklokramo opět úspěšný víkend. Všem medailistům gratuluji! Příští víkend je ve SPACu volno, proto se někteří naši závodníci zúčastní Mamut tour, takže jim držím palce. Následný závod SPACu je časovka na Morávce a pak by již měl následovat náš domácí závod Memoriál Aloise Dohnala, bohužel máme podobný problém jako pořadatelé v Bohumíně, kdy cestáři nestíhají termíny stavebních prací, tak ještě přesně nevím v jaké podobě se letos M.A.D. pojede. Máme nachystanou i variantu B. Proto bych chtěl požádat o trpělivost co se týče vydání propozic.