Do vrchu Pusteven 2024 – šest pódií pro CK

23.09.2024

V sobotu 21.9.2024 se uskutečnila tradiční časovka do vrchu na Pustevny. Tento závod poslední roky uzavíral sezónu, ale letos tomu tak nebylo, protože se jednalo o závod předposlední. V týdnu před závodem jsem byl zvědavý, jak to se závodem po ničivých povodních a vichřici, která se prohnala, bude. Nakonec asi Pustevny nebyly zasaženy tak jako ostatní regiony, takže se mohlo jet. Na trati našeho závodu v Suchdole by to nešlo, protože například ve sjezdu z Pohoře vichřice vykácela půlku lesa a cesta byla neprůjezdná. Zároveň, jak už je v letošní sezóně nechtěnou tradicí, jsme řešili zdravotní komplikace našich závodníků. Standa Prokeš kvůli vážnějším zdravotním problémům musel letošní sezónu předčasně ukončit. Tímto mu přeji brzké uzdravení a návrat na kolo. Petr Zatloukal a Jarda Glogar byli v průběhu týdne nemocní, ale nakonec se oba na start postavili. Naopak nás všechny potěšila Andrea Kučerová, léčící se z vážného zranění, která po dlouhé době zavítala mezi nás a přišla nás podpořit. Všichni jsme byli rádi, že Andy vidíme opět na nohách!

Trasa tohoto závodu je roky stejná, start na Ráztoce – cíl Pustevny (délka 5,6 km, převýšení cca 420 m). Pro letošní rok si pořadatelé z CK Frenštát p. R. připravili novinku, když závod vypsali i pro běžce a kdo chtěl, tak si to navíc mohl dát jednou na kole a jednou během v rámci duatlonu. Jak už jsem psal několikrát o průběhu časovek není moc co psát, prostě každý jede, na co v tu chvíli má nohy. Tentokrát vyšlo i počasí, bylo krásně slunečno, takže odměnou po závodě byly krásné výhledy na Beskydy a okolí. Co se týče výsledků, tak náš team Cyklokramo Suchdol n. O., byl opět vidět. Fana Toman vyhrál svou kat. F, na druhém místě skončili Pepa Martinák v kat. C a Olda Míček v kat. E, třetí místa berou Petr Blaťák v kat. A, Jirka Pekarčík v kat. F a Marcela Pargáčová v kat. ŽB. Těsně pod stupni vítězů skončili na 4. místě Petr Zatloukal kat. C, Tom Melichar kat. st. žáci a Jarda Glogar bral 5. místo v kat. B. Do teamového bodování jsme zaznamenali 175 b. Takže pro Cyklokramo další povedený závod. Nyní nás již čeká pouze závěrečný závod Tour de Čupek, který se jede v neděli 29.9.2024.