O cenu města Petřvald – CK opět zabojovalo

20.08.2024

Po krátké pauze po časovce na Lysou horu nás 18.8.2024 čekal další závod z kalendáře SPACu a to "O cenu města Petřvald". Jde v podstatě o totožný závod jako na jaře v Orlové, stejný okruh, liší se pouze startovními časy, a že jsou do jednotlivých balíku jinak poskládané věkové kategorie. Závod se tedy uskutečnil na tradičním 10 km okruhu Petřvald-Rychvald-Orlová-Petřvald. Jelikož je čas dovolených a teamu se bohužel nevyhýbají zdravotní komplikace, tak jsem měl pár dní před závodem obavy, aby se naše áčko dostavilo v dostatečném počtu, tak abychom zbytečně neztratili body do celoroční soutěže teamů. Nakonec to v pátek už vypadalo dobře. Nicméně v sobotu jsem měl telefonát od Oldy Míčka, že bohužel nemůže jet, protože měl úraz, když spadl z žebříku. Tímto bych chtěl Oldovi popřát brzké uzdravení.

V neděli se tedy šlo na věc. Počasí oproti původní předpovědi bylo dobré, nepršelo a teploty byly o poznání nižší než v předchozích tropických dnech. Závod byl vypsán i pro Junior SPAC a zároveň se jel v rámci poháru mládeže MSSC. Tím pádem se ho zúčastnili i naši st. žáci, kteří měli závod vypsaný na 3 kola. Zde zajel dobře Tom Melichar, který prohrál spurt o 3. místo a tím pádem skončil na hezkém 4. místě, Vojta Kubínek závod dokončil na 6. místě. Na pět kol měli závod vypsaný kategorie F a ŽB a tento startovní balík byl tentokrát pro nás nejúspěšnější, když v kategorii F skončil Fana Toman na 2. místě a Jirka Pekarčík na 4. místě. V kategorii ŽB dojela Marcela Pargačová na 2. místě. Na 6 kol byl vypsaný závod pro kategorie E, M a ŽA. Start byl nicméně společný s předchozími kategoriemi, takže to byl asi trochu chaos. V závodě na 6 kol skončil Pepa Mládenka v kat. E na 7. místě a Max Kramoliš v kat. M na 8. místě, v kadetech byl klasifikován na 4. místě.

S časovým odstupem hodiny a půl se na trať vydaly zbývající kategorie. Nejprve kat. A, B v nejdelším závodě vypsaném na 10 kol a chvíli po nich kat. C, D v závodě na 7 kol. Tady asi největší ambice měl Petr Zatloukal, který na této trati již několikrát vyhrál. V úvodu závodu jsem se mu snažil trochu pomoci, když jsem tahal špici, ze které v druhém kole nastoupil. Nicméně po závodě si trochu stěžoval, že mu soupeři, kteří ze začátku s ním byli v úniku nechtěli střídat. Dnes v určitých místech byl docela protivítr, takže Petra po pár kolech dojeli a šlo se do spurtu, kde Petr těsně prohrál se soupeřem, který mu předtím nechtěl střídat, ale i tak z toho bylo pěkné 2. místo. Na 8. místě ho jistil Pepa Martinák. Na nejdelší trati jsme měli zastoupení v podobě Petra Blaťáka v kat. A a Jardy Glogara v kat. B, kluci jezdili celý závod zabudovaní v balíku, a tak i dojeli do cíle. Jarda dojel v kat. B na 5. místě a Petr na 14. místě v silně obsazené kat. A, nicméně v rámci SPAC byl druhý stejně jako Jarda.

Takže, když to shrnu, tento závod nám zas tak moc nesedí, ale i tak přes všechny komplikace a zdravotní problémy jsme zaznamenali tři 2. místa a což je důležitější, do soutěže teamů áčko zaznamenalo 170 b. Příští závod SPACu je 7.9. Mokrolazecká 60 a den na to 8.9. bude Grand Prix Forman vypsaný jako mistrovství SPACu. Každopádně mě a Petra Zatloukala před tím čeká cesta do Dánska, protože se Petr nominoval na Mistrovství světa UCI Grand Fondo které se uskuteční 1.9.2024 v Aalborgu, takže bude reprezentovat náš team a Českou republiku na takto velké akci a bude mít možnost se porovnat se světovou špičkou.

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům z CK Feso Petřvald za uspořádaný závod. Zabezpečení trati tentokrát bylo daleko lepší než na jaře, když i před odpadnutou skupinkou jela motorka. A vyhlašování proběhlo také velmi rychle po dojetí závodu.